Latvian footprints around the world

A museum is made up of objects and the stories associated with them, bringing historical themes to life with the help of interpretations provided by researchers. The nascent “Latvians Abroad – museum and research centre” also provides an insight into the destinies of Latvian people outside their homeland, through various life stories and objects.

Even though the museum does not yet have a permanent exhibition space, work on the development of a collection of artifacts and their interpretation has begun.  To provide an insight into the work and potential of the museum, we offer you this virtual exhibition:“Latvian footprints around the world.” This contains Latvian stories from different countries, different eras and different destinies, together with objects from the museum collection. These are stories about emigrants, who, as early as in the 19th century, left their homeland in search of a better life, as well as stories about those in exile, who fled from the land of their ancestors to save their lives. It seems that there isn’t a place in the world where Latvians haven’t travelled, fled, emigrated or been sent. Among these emigrants, there have always been some people who have returned to their homeland. However, most have remained living their lives far away.

People must have confidence in the work of museums. Those who donate items to museum collections need to know that their gift is preserved and used. For those who visit museums, it is important for them to know that the information provided is genuine and accurately reveals the historical significance of an item. We hope that you will visit this exhibition and appreciate the work which has already been started by the “Latvians Abroad – museum and research centre”. We also welcome your own suggestions, impressions and stories about your own experiences!

 • Mookjem

  Briniskiga izstade! Paldies veidotajiem!

 • Klieģe

  Sveicināti!
  Ļoti priecājos par šādu iniciatīvu! Jau sen meklēju kādas ziņas par latviešu koloniju Krimā, kas tur izveidojusies, šķiet, pēc 1905. gada notikumiem. Tā ir pieminēta Teodora Ūdera vēstulēs, tajā ir dzimis mans tēvs, bet, tā kā mani vecāki izšķīrās, pirms apjēdzu šāda rakstura zināšanu nozīmību, tad, diemžēl, nekādu ziņu par to man nav. Varbūt Jūsu uzmanības lokā nonāk kāda informācija? Kādi materiāli? Priecātos kaut ko vairāk uzzināt.
  Paldies par Jūsu vērtīgo darbu, lai veicas!

 • Mara Zirnite

  Izstādes un muzeja veidotāji iet to ceļu, kas ikvienam skaidrāk liks saprast, ko nozīmē aizbraukšana no dzimtās vietas un iesakņošānās citā svešā pasaulē. Latviešu ir tieši tik maz, lai beidzot šo stāstu uzklausītu – visās krāsās un toņkārtās, ar konkrētām acīmredzamām liecībām. Mēs, kas krājam cilvēku dzīvesstāstus, vairs nejūtamies vientuļi! Saprast visu, kas ir pēdējo pāris gadsimtu laikā noticis un kā tas iespaidojis latviešu tautu, var tikai uzzinot vairāk un noliekot šo bildi sev acupriekšā. Tas ir ceļš, kā izkļūt no frāzēm, aprobežotības un sentimenta. Patiesu lietu īstie stāsti – lai top!
  Māra

 • Maija Sinka-Gobiņa

  Maija Sinka-Gobiņa
  Ļoti interesants mūzejs, kam ir nozīme nevien tagad, bet, manuprāt, arī nākotnē. Esmu novērojusi, ka latviešos bieži ir kāda netveŗama liesmiņa, kas arī svešās zemēs nedod mieru. Būdami ļoti dažādi – tomēr jūtam kaut ko kopēju būtisku un mīļu. Skatot un lasot citu gaitas un likteņus saredzam arī sevi un varam pamanīt, ka ir kādas saites, kas mūs velk atpakaļ pie sava kaktiņa stūrīša zemes, valodas, dainām, dziesmām… – Saskaŗoties ar tagadnes faktiem un cilvēkiem Latvijā – gan it kā nobīstamies – jo tagad mums ir reālitāte, kas aicina mūs piedalīties, lai kopā veidotu kopējo tālāko. Man šāds izaicinājums liekas brīnišķīga vēsturiska iespēja – katram no mums ir kāda daļa, kāda nozīme, kādas iespējas… – Jau tagad drīzajās Saeimas vēlēšanās, bet vēl daudz dažādos veidos, par ko uzzināsim šajā mūzejā, bet arī mūsu Latvijas rītdienā.

 • Daina Mežecka

  Brīnišķīgi! Sirsnīgi paldies izstādes veidotājiem par aizkustinošajiem un aizraujošajiem dzīvesstāstiem, kas vairoja manas zināšanas par dzimtenes vēsturi un cieņu pret atsevišķu cilvēku un ģimeņu dzīvi un darbu, kā arī viesa priecīgu lepnumu par pašas latvietību! Ļoti patīkams – glīts, lieliski strukturēts un viegli uztverams – izstādes noformējums. Izziņas bagāti un labskanīgi vēsturiskā fona apraksti. Vēlu Dieva svētību!