Pirmie gadi Zviedrijā

Pēckara laikā latviešiem Verai un Albertam Puķēm-Puķītēm Zviedrijā nebija viegli iejusties. Ikdiena tika pavadīta smagā un monotonā darbā, strādājot Zviedrijas rūpnīcās. Tautumeitas atveidojums porcelānā tapa laikā, kad Vera tika pieņemta kā darbiniece „Roerstrands porcelāna fabrikā Līdčēpingā (Lidkoeping). Viņa labi atceras šo laiku:

(kad iebraucu Zviedrijā)… man bija diezgan slikts garastāvoklis no sākuma, vai ne. Uzreiz bija jāstrādā tai fabrikā. Tur vēl bija dažas latviešu ģimenes. Es vīram teicu: „Vai tu nevari vienu (porcelāna masas) piku atnest mājās? Man gribas kaut ko izveidot, pirksti nemierīgi.” Un tad es izveidoju šito galviņu.

Sākumā jaunā Puķu-Puķīšu ģimene dzīvoja vienā istabā, kuru viņiem piešķīra darbavieta:

(tā bija) liela istaba, ar malku kurināma. Tai galā bija it kā virtuve – tikai aizvelkami aizkari priekšā, elektriskā divriņķu plītiņa un izlietne.Vairāk nekā nebija.

Divus gadus porcelāna fabrikā Vera pie rotējošās plates līmēja un zīmēja uz traukiem, līdz ģimene pārcēlās uz Melndāli (Mӧlndal) netālu no Gēteborgas, lai strādātu „Mӧlnlycke tekstila fabrikas zīda austuvē:

Tai vajadzēja strādniekus, jo arī tekstilfabrikā maksā vismazākās algas. Tur jau letiņi strādāja un bija pazīšanās un sarakstīšanās.
Vera un Alberts ar meitu Līgu Brittu kristību dienā

Vera un Alberts ar meitu Līgu Brittu kristību dienā, 1954.g.

Darbs atkal bija smags, maiņās. Sākumā Puķes-Puķītes izmitināja barakās, beidzot ģimenei piešķīra divistabu dzīvokli jaunajā mājā, kas bija liels pārdzīvojums:

Mums jau bija pilnīga paradīze pēc visām bēgļu nometnēm Dānijā un tās saspiestības Līdčepingā un te… Bet, tā kā fabrika mums iedod dzīvokli, mums ir tur jāstrādā, mēs nevaram citur iet. Mēs esam „Mӧlnlycke” vergi .

Pēc laika Verai laimējās atrast darbu savā profesijā un viņa varēja strādāt kā klavieru skolotāja mūzikas skolā. Tā viņa labāk iemācījās zviedru valodu, un lēnām dzīve iegāja līdzenā ritmā. Vera un Alberts aizgāja no darba rūpnīcā, Alberts strādāja Gēteborgas ostā, lādēja kuģus, kur varēja labi nopelnīt. Piedzima meitiņa Līga Britta. Vera un viņas ģimene aktīvi iesaistījās latviešu sabiedrībā Zviedrijā,Vera piedaloties koncertos, dievkalpojumos un Dziesmu svētkos.