Simsonu ģimene šodien

Simsonu ģimene 2008.gadā

Simsonu ģimene 2008.gadā

Albīna un Zelmas vecākā meita Inta Šrāders ar ģimeni dzīvoVašingtonas priekšpilsētā. Viņa vadījusi dažādus projektus un padomdevēju komitejas (Boards) vienā no Amerikas visvecākajām un nozīmīgākajām sabiedriskajām, bezpartejiskām organizācijām „League of Women Voters”. 1996. gadā viņa tika ievēlēta par Amerikas Latviešu Apvienības (ALA) Kultūras nodaļas (KN) vadītāju. Viņas vadībā ALA KN publicēja arhīvu rokasgrāmatu un uzsāka ALA Mutvārdu vēstures projektu Maijas Hinkles vadībā. Kopš 2001.gada Inta darbojas ļoti populāro „atvērto durvju” dienu darba grupā.

Dēls Aldis strādāja Kalifornijas pašvaldībā. 1990. gadā viņš palīdzēja Ziemeļkalifornijas latviešu biedrībai noorganizēt ALAs kongresu Sanfrancisko laikā, kad Latvija bija tikko nobalsojusi par neatkarību, nākamā gadā kļuva par biedrības priekšnieku. Aldis stāsta:

Es tur iesaistījos tāpēc, ka man latviešu sabiedrība patīk, interesē latviešu lieta, jo kā latvietis tu aizej uz kaut kādu latviešu pasākumu un tu jūties, ka tu tur piederi arī, ja tu nevienu nepazīsti. Tas ir tā kā ģimenē. Tu vienkārši jūties, ka tu piederi.

Meita Vija Straumane piedalās latviešu kopienas dzīvē Dimoinā. Visi Simsonu ģimenes bērni ir aktīvi „3×3” nometņu  dalībnieki, viņi regulāri brauc uz Latviju, kur dzīvo daudz viņa radu.